Ana sayfa > Haber > İçerik

Güneş gözlüğü seçimi

Apr 16, 2019

sunglasses

Güneş gözlükleri, sadece serin oynamak için değil, aynı zamanda gölgelendirme işleminden faydalanmak ve böylece yüzeydeki her şeye doğrudan bakabilmek için kullanabileceğiniz bir gözlük türüdür. Aynı zamanda güneş ışınlarını engelleyebilecek bir tür gözlüktür. Güneş gözlükleri olarak da bilinen güneş gözlükleri, gözleri güçlü ışık altında koruyan “iş sigortası” malzemeleridir. Bu lenslerin kullanılması ultraviyole ve kızılötesi ışınları engelleyebilir, dış ortamın rengi değişmezken, bulutlu günler gibi yalnızca ışık değişimlerinin yoğunluğu serin ve rahat bir his verir.


Güçlü güneş ışığı, korneaya, merceğe ve hatta gözün toprağına zarar verebilecek birçok ultraviyole ve kızılötesi ışın içerir. Bir çift güneş gözlüğü takmak, ışığın bir kısmını engelleyebilir veya absorbe edebilir ve göz tahrişini azaltabilir. Son yıllarda, insanların sağlığa olan ilgileri nedeniyle, birçok insan güneş ışığının uyarılmasını azaltmak için sıcak yaz aylarında dışarı çıktıklarında güneş gözlüğü takmayı sever. Bazı insanlar güneş gözlüklerini dekorasyon olarak kullanmaktan da hoşlanırlar. Farklı ihtiyaçlara göre seçilmesi gereken birçok güneş gözlüğü vardır.


Gözler ciltle aynıdır. Uzun süre güneş ışığına maruz kalmak, aşırı ultraviyole ışınlarından zarar görürseniz katarakt riskini artırır. Bu nedenle, güneş gözlüğü seçerken, ultraviyole aşırı işlevini dikkate almak gerekir. Filtreleme işlevi ne kadar güçlü olursa, koruma etkisi de o kadar iyi olur. Birçok insan lenslerin ne kadar koyu olduğunu, güneşin uyarılmasını engelleyebileceklerini düşünüyor. Aslında, değil. Lens ne kadar koyu olursa, kullanıcının göz bebeği o kadar büyük olur. Bu nedenle, ultraviyole filtreleme işlevi yoksa, gözlere verilen hasar daha büyük olacaktır. Güneş gözlüklerinin kalitesi için ulusal standart, 95'ten fazla kafes ultraviyole ışınımı geçebilmeleridir; geçirgenliği yaklaşık% 5 -% 30 olmalıdır ve çift taraflı lenslerin rengi oldukça düzgündür ve düzeltme% 5'ten fazla değildir. Nesneleri izlerken, deforme olmaz ve rahat ve parlak değildir.