Ana sayfa > Haber > İçerik

Tükenmez Kalemlerin Genel Bilgisi

Apr 12, 2019

Sağduyu kullanın:

1. Tükenmez kalemler, normal kalemlerden daha güçlü ve daha dayanıklıdır, ancak uygun olmayan kullanım ve depolama durumunda, genellikle yazmakta başarısız olurlar. Bunun nedeni, mürekkebin dışarı akmasını önlemek için kuru mürekkebin topun etrafına yapışmasından kaynaklanmaktadır.


2. Tükenmez kalem kullanırken, kağıda yağ ve balmumu ile yazmayın, aksi takdirde topun kenarı boyunca bakır bir kabın içine gömülü olan yağ ve balmumu mürekkebi etkiler ve yazamaz, ayrıca kalemin etkisini engeller. maruz kalma, eldiven kafasında kullanılmaması durumunda, iyi bir kalem kapağı, kalem kafasına zarar gelmemesi için, kalem direği varyantı ve yağ ve kirletici sızıntısı. Soğuk veya uzun süre kullanılmamışsa. Kalem yağlanmadığında, bir an için ılık suya batırılabilir ve yazmak için kağıda çizilebilir.


3. Tükenmez kalemin büyük bir dezavantajı vardır: el yazısı ilk başta çok açıktır, ancak zaman testine dayanamaz. Uzun bir süre sonra el yazısı yavaş yavaş bulanıklaşacaktır. Bunun nedeni tükenmez kalem mürekkebinin boyalardan ve hint yağından yapılmış olmasıdır. Yağ sudan farklı. Kuruması kolay değil. Zamanla, yağ yavaş yavaş kağıtta ıslanır ve el yazısı bulanıklaşır. Bu nedenle, tükenmez kalem, yalnızca ortak bir yazı kalemi olarak kullanılabilir. El yazısını uzun süre tutmak istiyorsanız, bir kalem kullanmanız gerekir.


4. Tükenmez kalem yere 90 derece dokunursa, tükenmez kalem zarar görmez, ancak haznede hasar görürse, boşlukta "yağ" olayı meydana gelir. Ciddi durumlarda, tükenmez kalem düşer ve yazmada zorluklar olur.

ball pen