Ana sayfa > Haber > İçerik

Kağıt Torbanın Gelişim Tarihi

Apr 04, 2019

Torbanın malzemesi kağıdın bir bölümünü içerdiği sürece, toplu olarak bir kağıt torba olarak adlandırılabilir.

 

Uygulamaya bağlı olarak, birçok tür kağıt poşet vardır: portföyler, zarflar, el çantaları, balmumu kağıt poşetler, dört katlı kağıt poşetler, ilaç poşetleri, giyim poşetleri, yiyecek poşetleri, ambalaj poşetleri, alışveriş poşetleri, hediye poşetleri, şarap poşetleri, ve bunun gibi. Kağıt poşetin kalınlığı da dahil olmak üzere tasarımın boyutu için birçok gereksinim vardır.

 

Kağıt poşet geçmişi

1852'de, bir öğretmen olan Francis Wolle, seri kağıt üreten ilk makineyi icat etti. Wolle ve erkek kardeşi, makine için patent başvurusunda bulundular ve Union Paper Bag Company'yi kurdular.

 

1912 yılında, Minnesota, St. Paul’teki bir bakkal olan Walter Deubener, kağıt poşetleri güçlendirmek ve kulplar eklemek için ipler kullandı. Bir seferde 75 kilo ağırlığında ve çok popüler hale gelir. Kulplu kağıt torbalar daha sonra mağazalar için standart haline geldi ve genellikle mağazanın logosunu veya marka rengini belirledi.

 

Plastik poşetler 1970'lerde piyasaya sürüldü ve daha düşük maliyetler nedeniyle sonunda kağıt poşetleri marketlerde tercih edilen poşet olarak değiştirdiler. Bununla birlikte, hafif plastik poşetleri aşamalı hale getirme eğilimiyle birlikte, bazı marketler ve alışveriş yapanlar kağıt poşetlere geri döndü.

 

Hepimizin bildiği gibi, kağıt geri dönüştürülebilir bir kaynaktır. Kağıt yapımı için kullanılan hammaddeler esas olarak bitki lifleridir ve polietilen torbaların normal kullanımında kullanılan plastik malzemeler, petrolden yapılır ve petrol zaten çok az bir enerji kaynağıdır. Buna karşılık, kağıt torbalar ağaçlardan yapılır ve yenilenebilir bir kaynaktır. Kendi parçalanabilir, geri dönüştürülebilir özellikleri doğal olarak yeşil etiketlerle etiketlenmiştir.

paper storage bags