Ana sayfa > sergi > İçerik

PVC nedir

Feb 19, 2019
PVC Vinyl Tablecloth.jpg

PVC aslında bir vinil polimerdir, materyali şekilsiz bir malzemedir. PVC malzemeler genellikle stabilizatörlerin, yağlayıcıların, yardımcı işlem maddelerinin, renk, darbe etkisinin ve diğer katkı maddelerinin fiili kullanımında kullanılır. Yanmazlık, yüksek mukavemet, hava şartlarına dayanıklılık ve mükemmel geometrik stabilite.

pvc boru oksidanlara, indirgen ajanlara ve güçlü asitlere karşı güçlü bir dirence sahiptir. Bununla birlikte, sülfürik asit ve nitrik asit gibi konsantre okside asitler tarafından paslandırılabilir ve aromatik ve klorlu hidrokarbonlarla temas için uygun değildir. Ayrıca, oyun süresi kişi

Vs bilgisayarı, plastik boru olarak kısaltılır ve PVC insansı genellikle PVC vb. Olarak kısaltılır.

pvc boru bağlantı parçaları, çok yüksek saflıkta bir polimer olan bir polimerdir. Asit ve alkali korozyon direnci, ucuz, herhangi bir şekilde işlenebilir, ikinci üründe sentetik plastik kullanımıdır. PVC'den yapılan ürün sayısı, bir walmart'taki toplam ürün sayısına eşit olabilir. PVC'nin kendisinin toksik olduğu söylenemez, yalnızca bileşenlerinin ayrıştırılması fisyonunun malzeme derecesini, oda sıcaklığı durumunu PVC kimyasal özelliklerini ve kararlılığını serbest bırakacağı söylenir.

Ancak PVC reçineden yapılmış masa örtüleri, sıvı yumuşatıcı ilave edilerek modifiye edilir. Yumuşatıcılar, plastikleştiriciler olarak da bilinir ve kullanılan en yaygın plastikleştirici türü DOP veya ftalatlardır. Bu gibi plastikleştiricilerin farelerde uzun süre maruz kaldıktan sonra üreme hatalarına neden olduğu gösterilmiştir, ancak insanlarda karşılaştırılabilir veri bulunamamıştır. Bu amaçla, Avrupa oyuncaklarında o-benzen plastikleştiricinin kullanılmasını yasaklayan, Avrupa Birliği yönergesi şeklinde düzenlemeler yapılmış ve bu kısıtlamalar günlük ihtiyaçlar alanına giderek artmaktadır. PVC masa örtüsü benzen plastikleştirici kullanmadığı sürece sorun olmaz.