Ana sayfa > sergi > İçerik

Ambalaj poşetleri kategorileri nelerdir?

Mar 18, 2019
Printed Shopping Paper Packaging Bag.jpg

Ambalajın kendisi giderek daha belirgin bir üründür, artık özel bir üründe malların üretimine bağlı değildir, tüm mallar çok çeşitli uygulamalardan ayrılamaz.


Çinli bilim adamları, yalnızca zararsız bir şekilde parçalanmayan, aynı zamanda suda çözünen, elektrolitlerden yapılmış çevre dostu bir plastik torba geliştirdiler.


Bilim insanlarına göre, ortak bir polimer plastik malzemeden yapılan bir ürünün gezegeni yüzlerce yıl boyunca tamamen parçalayıp parçalarına ayırması yüzlerce yıl alacaktır.


Yeni çevre dostu plastik torbalar, ayrıştırma işlemi sırasında zararlı maddeler salmazlar ve hatta doğal çevrenin korunmasına çok yardımcı olan böcekler tarafından tercih edilen doğal maddelere bile ayrılabilirler.


Üretim sürecine göre genellikle plastik ambalaj poşetleri, kompozit ambalaj poşetleri ayrılır.


Hammadde sınıflamasına göre üretim: yüksek basınçlı polietilen plastik torbalar, düşük basınçlı polietilen plastik torbalar, polipropilen plastik torbalar, polivinil klorür plastik torbalar vb.


Görünüşe göre sınıflandırma: yelek çanta, düz tüp çanta, sağlam çanta, kare tabanlı çanta. Sızdırmazlık cebi, bant çanta, özel çanta vb.


Plastik ambalaj poşetleri, plastik dokuma poşetler ve plastik film poşetleri içerir. Eski hafif, yüksek mukavemetli, korozyon direnci, vb. Özelliklere sahiptir. Hafif torbalar 2,5 kg'dan az, orta boy çantalar 25-50kg ve ağır torbalar 50-100kg taşıyabilir. İkincisinin ışık torbası 1 kg'dan fazla taşıyabilir; Orta torba taşıma kapasitesi 1-10kg; Ağır çanta yükü 10-30kg; Konteyner torbasının yükü 1000 kg'dan fazladır.


Plastik film torbasının hammaddesi polietilendir. Plastik torbalar hayatımıza kolaylık getiriyor, ancak bu geçici kolaylık uzun vadeli zarar getirdi.


Hammadde sınıflamasına göre üretim: yüksek basınçlı polietilen plastik torbalar, düşük basınçlı polietilen plastik torbalar, polipropilen plastik torbalar, polivinil klorür plastik torbalar vb.


Görünüşe göre sınıflandırma: yelek çanta, düz tüp çanta, sağlam çanta, kare tabanlı çanta. Sızdırmazlık cebi, bant çanta, özel çanta vb.


Farklı malzemelerin özellikleri birlikte, paketleme malzemelerinin geçirgenliğini, nem geçirgenliğini, yağ direncini, su direncini ve ilaç direncini arttırmak, yalıtım gibi toza dayanıklı, toz geçirmez, mikroorganizmalar, hafif, tatlı, kokulu bir koku yaratır ısıya, soğuğa dayanıklı, darbe dayanımı, daha iyi mekanik dayanım ve işleme performansı gibi ve iyi bir baskı ve dekorasyon etkisine sahiptir.


Ambalaj formuna göre sınıflandırma: üç tarafı conta, Yin ve Yang çantası, orta conta, yastık torbası, beş tarafı conta torbası, sekiz tarafı conta torbası, kendini destekleyen çanta, fermuarlı torba, hasır çanta, rulo malzemesi, kaplama malzemesi, vb.


Fonksiyona göre sınıflandırma: yüksek negatif membran çantası, pişirme filmi çantası, anti-statik film çantası, anti-bakteriyel filmi çantası, anti-sis filmi çantası, vakum torbası, anti-kimyasal film çantası, de-oksijenasyon paketleme filmi çantası, klima ambalajı film çantası, vb


Malzeme sınıflamasına göre: lazer alüminize film kağıt malzemeleri, lazer transfer kağıdı malzemeleri, kağıt kompozit malzemeleri, alüminyum kompozit malzemeleri, plastik kompozit malzemeleri, kumaş kompozit malzemeleri.