Ana sayfa > sergi > İçerik

PVC'nin temel kategorileri nelerdir?

Apr 24, 2019
Clear PVC Vinyl Dining Table Mat.jpg

Temel sınıflandırma


Farklı uygulama kapsamına göre, PVC ayrılabilir: evrensel PVC reçine, yüksek kaliteli PVC reçine, çapraz bağlı PVC reçine. Genel amaçlı PVC reçinesi, başlatıcı etkisi altında vinil klorür monomerin polimerizasyonu ile oluşturulur. PVC reçinesinin yüksek polimerizasyon derecesi, zincir büyüme maddesi polimerizasyon reçinesi ekleyerek vinil klorür monomer polimerizasyon sistemine karşılık gelir; Çapraz bağlama PVC reçinesi, vinil klorür monomerin polimerizasyon sistemine dien ve polen içeren çapraz bağlama maddesi eklenerek yapılan bir tür reçinedir.
Ayırt etmek için vinil klorür monomeri elde etme yöntemine göre, kalsiyum karbür yöntemi, etilen yöntemi ve ithalat (EDC, VCM) monomer yöntemine (özel etilen yöntemi ve etilen yöntemi olarak bilinen ithalat monomer yöntemi) ayrılabilir.
Polimerizasyon yöntemlerine göre, polivinil klorür dört kategoriye ayrılabilir: süspansiyon polivinil klorür, emülsiyon polivinil klorür, dökme polivinil klorür ve çözelti polivinil klorür. Süspansiyon polivinil klorür, toplam PVC üretiminin yaklaşık% 80'i kadar çeşitli en büyük üretimdir. Altı modelin mutlak viskozitesine göre süspansiyon polivinil klorür: xs-1, xs-2 ...... XS - 6; XJ - 1, XJ - 2 ..., XJ - 6. Modeldeki her harfin anlamı: x-süspansiyon yöntemi; S gevşek tip; J kompakt.
Plastikleştiricinin içeriğine göre, genellikle PVC plastik ene plastik ayrılır: plastikleştirici yok PVC, plastikleştirici içeriği 0'dır; Sert PVC, plastikleştirici içeriği% 10'dan az; Yarı sert PVC,% 10-30 plastikleştirici içeriği; Yumuşak PVC,% 30-70 plastikleştirici içeriği; PVC plastik yapıştırın,% 80'den fazla plastikleştirici içeriği.


Polivinil klorür (PVC), İngilizcenin PVC (Polivinil klorür), vinil klorür monomeri (vinil klorür monomeri, VCM) gibi peroksit, azo bileşiği başlatıcısı; Veya serbest radikal polimerizasyon mekanizmasına göre ışık ve ısı etkisi altında polimerleşir. Vinil klorür homopolimeri ve vinil klorür kopolimeri vinil klorür reçinesi olarak bilinir.
Beyaz tozun amorf yapısı için PVC, dallanmış derece küçüktür, nispi yoğunluk 1.4, 77 ~ 90 ℃, 170 ℃ veya daha fazla cam geçiş sıcaklığı, 100 ℃ veya daha fazla güneş ışığında, ısıya ve ışığa karşı zayıf stabilite, uzun bir süre sonra, hidrojen klorürün ayrışıp üreteceği ve ayrıca otomatik katalitik ayrışmanın, renk bozulmasına neden olacak, fiziksel ve mekanik özelliklerin de hızla düştüğü, stabilizatörlerin pratik uygulamasında, ısı ve ışığın stabilitesinin arttırılması için ilave edilmesi gerekmektedir.
Endüstriyel PVC'nin moleküler ağırlığı, genellikle daha fazla polidispersite ile 50.000 ila 110.000 aralığındadır ve moleküler ağırlık, polimerizasyon sıcaklığının azalmasıyla artar. Sabit erime noktası yok, 80 ~ 85 ℃ yumuşamaya başladı, 130 ℃ viskoelastik bir durum, 160 ~ 180 ℃ viskoz akış için değişmeye başladı; İyi mekanik özellikler, yaklaşık 60MPa'lık çekme dayanımı, 5 ~ 10kJ / m2'lik darbe dayanımı; Mükemmel dielektrik özellikler.
PVC, yaygın olarak kullanılan, dünyanın en büyük üniversal plastik üretimiydi. Yapı malzemeleri, endüstriyel ürünler, günlük ihtiyaçlar, yer derisi, yer karosu, suni deri, borular, teller ve kablolar, ambalaj filmi, şişeler, köpük malzemeleri, sızdırmazlık malzemeleri, elyaflar ve diğer yönlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.