Ana sayfa > sergi > İçerik

Ameliyat maskesi

Mar 31, 2020

Solunum filtresi malzemesi

Koruyucu maskenin iyi bir filtre malzemesi için, aşağıdaki üç koşulun karşılanması gerekir: ilk olarak, maske ve kullanıcının yüzü iyi kapatıldığında filtre verimliliği yüksektir; ikincisi, solunum direnci küçüktür; üçüncü olarak, kullanıcı kendini rahat hisseder. Sıradan kumaşlar, hayvan kılı, dokuma olmayan kumaşlar, vb.Dahil olmak üzere toz geçirmez maskeler için birçok filtre malzemesi vardır. Bir tür aktif karbon keçe malzemesi ulusal standartta çok popülerdir.

Disposable medical mask

Gazlı bez maskesinin yapısı ve insan yüzünün sıkılığı çok zayıftır. Bize büyük zarar veren birçok küçük parçacık maske ve yüz arasındaki boşluktan solunum sistemine ve akciğerlere girer. Filtre malzemeleri genellikle bazı mekanik kumaşlardır. Yüksek toz direnci verimliliği elde etmenin tek yolu kalınlığı arttırmaktır ve kalınlığı arttırmanın olumsuz etkisi kullanıcının solunum direncini hissetmesini sağlamaktır Çok büyük. Kendimi rahat hissetmiyorum. Elektrostatik olarak işlenmiş dokunmamış kumaş sadece büyük toz parçacıklarını bloke etmekle kalmaz, aynı zamanda dokunmamış kumaşın yüzeyine tutturulmuş statik yük, yüksek toz direnci verimliliği elde etmek için elektrostatik çekim yoluyla küçük tozu emebilir. . Ancak filtre malzemesinin kalınlığı çok incedir, bu da kullanıcının solunum direncini büyük ölçüde azaltır ve yukarıda belirtilen iyi filtre malzemesinin üç gerekli koşulunu elde etmek için rahat hisseder. İyi bir filtre malzemesi ve bilimsel olarak tasarlanmış bir maske yapısı ile verimli ve yüksek kaliteli bir maske oluşur.

Montaj etkisi

Maske, çalışması için doğru boyutta olmalı ve doğru şekilde giyilmelidir. Piyasadaki maskeler genellikle dikdörtgen ve fincan şeklindedir. Dikdörtgen maske, koruyucu bir etkiye sahip olmak için en az üç kat kağıt yapısına sahip olmalıdır. Kullanıcı teli maskenin burun köprüsü üzerine bastırmalı ve daha sonra rolü oynamak için tüm maskeyi burun köprüsü boyunca yaymalıdır. Çocuğun dikdörtgen bir cerrahi maske takmasına izin verin, çünkü sabit bir şekli yoktur, eğer iyi bağlanırsa, çocuğun yüzüne yakın olabilir. Kupa maskeleri, maske yüze takıldıktan sonra yoğunluğun yeterli olduğundan emin olunmalıdır, böylece dışarı verilen hava dışarı çıkmaz. Bardak şeklindeki maskeyi takarken, maskenin kenarından hava sızıntısı olup olmadığını kontrol etmek için elleriniz maske ile örtülmeye çalışabilirsiniz. Maske sıkıca kapatılmamışsa, takmadan önce pozisyonu yeniden ayarlamanız gerekir.