Ana sayfa > sergi > İçerik

Bira kalite standardı

Jul 24, 2019

Bira Özellikleri

Birçok yönden tezahür eder. Renk açısından, kabaca 3 tipe ayrılabilir: açık renk, güçlü renk ve siyah. Rengin derinliği ne olursa olsun, şeffaf, şeffaf ve bulanık olmamalıdır. Bardağa enjekte edildiğinde beyaz, narin, dayanıklı ve asılı olması gereken bir köpük oluşturması gerekir. Eşsiz bir buket ve acı bir tada sahiptir. Hafif bira daha açıktır ve şarap hafif fakat hafif, yumuşak ve lezzetli değildir. Likör hafif acılığa, güçlü malt aromasına ve yumuşak vücuda sahiptir; bira köpürmesine elverişli ve içtikten sonra rahat bir uyarıcı his veren doymuş çözünmüş C02 içerir; şeffaflığını uzun süre muhafaza etmeli ve öngörülen raf ömrü boyunca bariz askıya alınmış madde olmamalıdır. Beer Cooler


Kalite standardı

Çin'deki biranın kalite standartları aşağıdaki gibidir: Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Standartları (GB 4927-2001), ana hammadde olarak maltlı yüksek dereceli hafif bira ve CO2 içeren maya ile fermente edilmiş şerbetçiotu için uygundur. köpük ve düşük alkol.


Raf ömrü: 11 derece ve 12 derece bira, raf ömrü (> 120 gün).


Kaliteli problem

Üç ana problem var.


Abiyotik stabilite: Mikrobiyal kontaminasyondan kaynaklanmayan bulanıklık çökmesi ihtimalini ifade eder. Bira zayıf dengesi olan bir tür kolloidal çözeltidir. Depolama sırasında bulanıklık ve yağış üretmek kolaydır. Biradaki en yaygın biyolojik bulanıklık sözde protein bulanıklığıdır.


Lezzet bozukluğu: Bira lezzet bozukluğu, ham maddeler, üretim süreci, maya, üretim sürecinde mikrobiyal yönetim, vb. Neden olabilir. Ana belirtiler şunlardır: kaba ve büzücü tat, kötü acı, oksitlenmiş tat, dietil tadı, maya tadı veya ahududu. tat, vb


Püskürtme olayı: Açıldıktan sonra biranın anormal şekilde köpüklenmesi. Ağır vakalarda, çoğu bira şişesi kaçacaktır. Asıl sebep, çiğ arpaya hasat sırasında nemliyken küf bulaşmasıdır.