Ana sayfa > sergi > İçerik

Kokteyl camına giriş

Jan 15, 2019

Kokteyl camı olarak adlandırılan iki tanımı kapsar: birincisi, kokteyller için bir bardak (İngilizce: züccaciye); ve ikincisi, "kokteyl kadehi" olarak adlandırılan bir bardak (İngilizce: kokteyl kadehi).


Karışık içecekler olarak da bilinen kokteyller, alkollü veya alkolsüz içecekleri içerir, karakterize edici özelliği, çoğu kokteylin buzlu veya buzlu olması gerekir, bu nedenle kokteyller, şampanya gibi kadehler içerir. Kupalar (flüt ve lale), sığ şampanya bardağı; Eski moda bardaklar ve yüksek top bardaklar gibi düz tabanlı bardaklar da vardır.


Yukarıda belirtilen kokteyl yapıldığında, kokteylin genellikle buz işlemine ihtiyaç duyduğu söylenir, bu nedenle hamamböceği içerken bardağa doğrudan elle dokunamaz, böylece elin sıcaklığı şarabın tadını etkilemez . Bu nedenle, yukarıda belirtilen çeşitli şarap bardaklarında, sığ tabak şampanya bardağı, yüksek ayakları nedeniyle kokteyller için kullanılır, bu nedenle sığ tabak şampanya bardağı, özellikle “kokteyl bardağı” olarak adlandırılır.


Alt kısmında ince bir kavrama ve üstte düzenli bir üçgen veya yamuk olan kokteyl bardağı. Eşsiz şekli çeşitli stillerle süslenmiştir, böylece ev hayatı bir kokteyl kokusudur. Cam malzemeden üretilmiştir.