Ana sayfa > sergi > İçerik

Önlüke giriş

Feb 21, 2019
Black Waist Apron With Pockets.jpg

Garson önlükleri nedir? Bir sunucu önlüğü, pişirme sırasında kirli çamaşırları örtmek için kullanılan bir Tibetçe kelimedir. Tibetli kadınların çoğunluğunun çok sevdiği günlük kullanım eşyaları ve aynı zamanda Tibetli kadınların da işaretidir. Festival festivali, kadınlar bel önlüğü, şarkı ve dans gibi çiçekler, rengarenk, renkli. Önlükler çoğunlukla Lhasa, xigaze, shannan ve diğer yerlerde, özellikle de gongga ilçesinin jiedexiu bölgesinde üretilen en ünlü önlüklerde üretilir. Abla DE xiu ilçe "şehir önlüğü" üne sahip.


Temel giriş


Önlük ÖnlüğüTibetçe "yardım bekar" denir. Tibetli kadınların çoğunluğunun çok sevdiği günlük kullanım eşyaları ve aynı zamanda Tibetli kadınların da işaretidir. Önlük, koyu renkli Lu Lu, parlak kırmızı, zümrüt yeşili, gök mavisi, limon sarısı, mor, beyaz renk kuralından yapılır ve ağır ve karmaşık, tezgâhların parlaklığını verir. Önlükler genellikle evli kadınlar tarafından giyilirdi ve yavaş yavaş evlenmemiş genç kadınlar onları giymeye başlar. Festival festivali, kadınlar bel önlüğü, şarkı ve dans gibi çiçekler, rengarenk, renkli. Önlükler çoğunlukla Lhasa, xigaze, shannan, türük ve diğer yerlerde, özellikle de gongga ilçesinin jiedexiu bölgesinde üretilen en ünlü önlüklerde üretilmektedir. Abla DE xiu ilçe "şehir önlüğü" üne sahip.Yak yün ile dokunmuş olan Tibet battaniyesi üst sınıf; Koyundan ince yünlerle dokunmuş beyaz veya renkli; Sıradan yün ve yak yün ile karıştırılmış veya saf yün ile dokunmuş siyah beyaz veya renkli desen. Tibet halıları dayanıklı, sıcak ve neme dayanıklıdır ve taşıması kolaydır. Keşiş ve meslekten olmayanların çoğunluğu, özellikle de çiftçiler ve çobanlar onları yatak olarak kullanıyor.


Menşei


İnsanlar yemek yaparken bellerinin etrafına önlük giymeyi severler. Bir önlüğün işlevi, giysilerin kirlenmesini önlemektir. Ama insanlar önlük giyiyor, ama güzel bir masaldan.Bir zamanlar fuhe nehrinin kenarında zhang liang adında bir yetim vardı. Bir kış, zhang liang, tarlada soğukkanlı titreyen küçük bir beyaz köpek gördü, bu yüzden geri aldı ve dikkatle besledi.Zhang Liang bir kez tarladaki çalışmalarından geri döndü ve pirinç kokusu kokuyordu. Odaya girdiğimde, masada birkaç kase yemek vardı. Zhang Liang, bunu kimin pişirdiğini düşündü?Sonunda günlerce yemekle aynı. Bir komşuya sorun ve komşu yapmadıklarını söyler.O gün, zhang liang öğle yemeğinden önce geldi. Kapının çatlaklarını dikizledi ve ateş yakarken çok güzel bir kız gördü. Zhang Liang bilerek öksürdü. Sesi duyan kız yatağa koştu, bir parça beyaz köpek derisi aldı ve vücudunun üzerine koydu. Kızın küçük beyaz köpek olduğu ortaya çıktı.Ertesi gün, zhang liang yine erken geldi. Kapıyı açmaya itti ve köpeğin derisini tuttu. Köpek derisi olmadan kız geri dönemez ve Zhang Liang'a yalvarır. Zhang liang, kızın ayrıntılarını sormakta ısrar etti.Başlangıçta, bu kız beyaz bir köpek çocuk özü, zhang liang dokuzu ve dürüst görmek, gün oldukça acı götürür, ateş yakmak için ona yardım etmek için geliyor. Zhang liang, "Bir erkek olmak iyidir. Neden bir köpek olmak istiyorsun? Sakıncası yoksa, gelinim ol!" Dedi.Kız gülümsedi ve "Senle ama bana deriyi vermelisin." Dedi.Zhang liang, kaçtığı ve ona deriyi vermemesi konusunda ısrar etti. “Kız dedi:” İnce giyiyorum, deri giymiyorum, üşümemiyorum? Zhang liang bunu düşündüğü zaman, bir deri parçası kesti ve kızın belinin etrafına koydu. Sonra derinin geri kalanını fırına attı ve yaktı.O andan itibaren, zhang liang, kız evde yemek yaparken dışarıda ekildi.Herkes onları kıskandı ve onlardan öğrendi. Bir kadın yemek yapmadan önce daima beyaz bir önlük giyerdi. Yavaş yavaş bir gelenek haline geldi.