Ana sayfa > sergi > İçerik

Kokteyl Çalkalayıcı Giriş

Apr 24, 2019

Kokteyl çalkalayıcı, çeşitli harmanlama malzemelerini tamamen karıştırıp soğumaya yarayan bir alet türüdür. Şarap karıştırıcısı çoğunlukla gümüş veya paslanmaz çelik karıştırıcıdan yapılır, ancak birkaç cam ürünü çoğunlukla gümüş, paslanmaz çelik ve diğer malzemelerden yapılır.


Piyasada satılan barların çoğu oteller, şarkı söyleme salonları ve diğer profesyonel barlar tarafından kullanılmaktadır. Ev yapımı kokteyller, aynı veya benzer fonksiyonlara sahip alternatifler bulabildikleri sürece mükemmel bir şekilde tamamdır. Örneğin, vidalı demir kapaklı bir cam turşu şişesi, temiz ve kokusuz yıkandığı sürece tatmin edici bir kokteyl üretebilir.


İki tip çalkalayıcı vardır. Biri Boston çalkalayıcı olarak adlandırılır. İki kısmı var. Alt kısım cam çalkalayıcı ve üst kısım paslanmaz çelik örtüdür. Kullanıldığında, iki parça birleştirilebilir. Diğer tip çalkalayıcı üç bölümden oluşmaktadır. Aşağıdaki çalkalama kabına ek olarak, ortada bir buz ayırıcı ve üst kapak vardır. Buz ayırıcı kullanılırken, sıvı taşmasını önlemek için önce kaplanmalı sonra da kapak örtülmelidir. Kullanım prensibi, önce buz koymak, sonra diğer malzemeleri koymak, çalkalama süresi en fazla 20 saniyedir. Aksi takdirde, buz erimeye başlayacak ve bu da şarabın lezzetini azaltacaktır. Kullanımdan hemen sonra açın ve temizleyin.

boston shaker tin