Ana sayfa > sergi > İçerik

Küllüğün kısa tanıtımı

Nov 28, 2019

Küllük, 19. yüzyılın sonlarında üretilen kül ve sigara izmaritlerini tutmak için bir araçtır. Kağıt sigara çıktıktan sonra, kül ve sigara izmaritleri her yere atıldı ve küllük ortaya çıktı. İlk başta, bazı insanlar kül tablasına çoğunlukla çanak çömlek ve porselenden yapılmış bir sigara tabağı adını verdiler. Şekli ve büyüklüğü sabit değildir, ancak bariz işaretler vardır, yani, küllükte sigara yerleştirmek için özel olarak tasarlanmış birkaç oluk vardır. Pratik işlevine ek olarak, küllük, belirli sanatsal takdir değerine sahip bir sanat türüdür. Küllük aynı zamanda mükemmel bir reklamdır. Tütün üreticileri genellikle külçe üzerine şirketin adını ve ürün markasını yazar.


Küllük, sigara içme sırasında ortaya çıkan külleri tutmak için kullanılan bir kap. Ayrıca "duman fincan" denilen çeşitli stilleri Kristal, cam, paslanmaz çelik, metal gibi plastik, silikon ve yeşim vardır. Hem güzel hem de pratik olan birçok moda küllük de var! Küllükler yuvarlak, dikdörtgen, normal uzunluklu, poligonal ve oval gibi birçok şekilde gelir. Renklerde de büyük değişiklikler var ve istediğiniz desen ve metni basabilirsiniz. Genellikle sigaraların yerleştirildiği kül tablasının ağzında küçük girintiler vardır.


Genel olarak, küllük, çoğunlukla duman ve külü tutmak için kullanılan kaptır. Odak noktası ağırlıklı olarak hacim derinliği, rüzgar koruması, temizlik ve stildir. Ayrıca pratik fonksiyonlara sahip çok sayıda küllük ürünü bulunmamaktadır. Aslında, küllük zamana ayak uydurabilir ve daha fazla fonksiyona sahip yeni bir ürün türü oluşturmak için sigara aydınlatma modülü, hava temizleme modülü ve kızılötesi endüksiyon modülü ile birleştirilebilir.


Cigarette Ashtray