Ana sayfa > sergi > İçerik

Çalkalayıcı nasıl kullanılır?

Jun 25, 2019

Film veya TV dizileri izlerken, bar sahneleri söz konusu olduğunda, barın bir potla titreştiğini ve güzel bir kokteyl veya diğer içecekler yaptığını mutlaka göreceksiniz. Barda bir şişe sallamak, her türlü iyi şarabın üretilebilmesi için vazgeçilmez bir araçtır.

boston cocktail shaker

Çalkalayıcı nedir?

İki çeşit çalkalayıcı vardır: bunlardan biri Japon, İngiliz, eski moda ya da üç aşamalı çalkalayıcı olarak da bilinen kar çalkalayıcıdır. Paslanmaz çelik ürünleri, esas olarak tencere gövdesi, filtre süzgeci, tencerenin üç parçasını kapsar. 250 ml, 350 ml, 550 ml ve 750 ml'ye bölünmüştür. Ana kullanım yöntemleri şunlardır: bir yandan sallanma ve iki elle sallanma. Diğeri, Amerikan veya süslü çalkalayıcı olarak da bilinen Boston Çalkalayıcıdır. Esas olarak iki parçadan oluşur: metal kap gövdesi aynı zamanda Kalay ve üst cam olarak da adlandırılır . Başlıca kullanım yöntemleri: el sıkışmak. Şarap dökerken, özel filtre kullanmak daha iyidir.

Çalkalayıcı kullanım yöntemi:

Çalkalama yöntemi, üretim prosesi önce karıştırma kabına buz koymak, daha sonra baz likör eklemek, daha sonra çeşitli katkı maddeleri eklemek ve daha sonra karıştırma kabını, elleri veya tek elle tutma kabını sallamak için bir süre kuvvetlice kapatmak (genellikle 5-10 saniyeler, donma kabının donma görünümü duruncaya kadar). İyice çalkalayın, hemen karıştırma kabını açın ve buzu süzün, içeceği kokteyl kabına dökün ve uygun süslemelerle süsleyin. Köpüklü şarabın bir karıştırma kabında çalkalanmaması dikkat çekicidir.

Neden kokteyl kokteyli demlenmesinde bir balon var?

Kokteyller genellikle çalkalayıcılar, buz filtreleri (bazı buz filtreli Çalkalayıcılar tek bir buz filtresine ihtiyaç duymaz), kaşık, ons bardaklar, buz kürekleri, kokteyllerden oluşur. Sonra ihtiyacınız olan şarabı, aksesuarları ve süsleri hazırlayın. Hazır olunca, çalkalayıcıya bir kürekle 5 veya 6 parça buz ekleyin (buz miktarı camın ve çalkalayıcının boyutuna bağlıdır), ardından ek malzemeleri (meyve suyu, süt vb.) Bir ons ile ölçün bardak, çalkalayıcıya dökün, sonra sırayla ilave şarabı ve baz şarabı ekleyin ve son olarak da cam süslemeyi ekleyin. Tuz ve şekere ihtiyaç duyulursa, şarabı yapmadan önce camın kenarını limon yağı ile ovalayın. Sonra tuzu veya şekeri düz bir yüzeye dökün ve bardağı dairelere daldırın (Margaret). Gökkuşağı kokteylleri, mermi kabının ortasından cama yoğun bir likörün dökülmesi ve daha sonra, diğer duvarların bir kaşıkla yoğunluğunun düşürülmesi amacıyla boşaltılması ve cam duvarı boyunca bırakılmasıyla yapılır. Karışımı önlemek için şarabın alt katmanına dokunmayın.

Çalkalayıcı nasıl kullanılır? Çalkalayıcı yapı olarak basittir ve kullanımı kolaydır, bu yüzden birçok insan birkaç kez sallayarak bir kadeh şarap yapılabileceğini düşünür. Ancak çalkalayıcıyı kullanmaya çalışan insanlar, düşündüklerinden çok daha az basit olduğunu bileceklerdir. Çalkalayıcıyı kullanmak için belirli becerilere ve deneyime hakim olmak gerekir. Sadece olumlu girişimler, egzersizler vb. Yoluyla, çalkalayıcıyı, profesyonel bir barmen gibi güzel bir şarap yapmak için kullanabiliriz.