Ana sayfa > sergi > İçerik

Cam sınıflandırması (3)

Feb 27, 2020

6. İçi boş cam. İki cam parçasının çoğu yapıştırılarak belirli bir aralıkta tutulur. Aralıktaki hava kuru ve çevresi sızdırmazlık malzemeleri ile kapatılmıştır. Esas olarak ses yalıtımı gerektiren dekorasyon projelerinde kullanılır.

7. Lamine cam. Lamine cam genellikle iki adet sıradan düz camdan (ayrıca sertleştirilmiş cam veya başka bir özel cam olabilir) ve cam arasında organik bir yapışkan tabakadan oluşur. Hasar gördüğünde, enkaz hala yapışkan tabakaya yapışarak, insan vücuduna sıçrayan enkazın zarar görmesini önler. Temelde güvenlik gereksinimleri olan dekorasyon projelerinde kullanılır.

cocktail glassware

8. Kurşun geçirmez cam. Aslında, bir çeşit lamine camdır. Camda sadece yüksek mukavemetli temperli cam kullanılır ve lamine cam sayısı nispeten fazladır. Çoğu, bankalar veya konaklar gibi yüksek güvenlik gereksinimleri olan dekorasyon projelerinde kullanılır.

9. Sıcak bükülmüş cam. Kavisli cam, yüksek kaliteli düz camın ısıtılması ve yumuşatılması, kalıpta oluşturulması ve daha sonra tavlanmasıyla yapılır. Güzel stil, düzgün çizgiler, daha yüksek ve daha yüksek frekansta bazı üst düzey dekorasyonda.

10. Cam tuğla. Cam tuğla üretim süreci temel olarak düz cam ile aynıdır, fark şekillendirme yöntemidir.

Aralarında kuru hava var. Genellikle dekoratif projelerde veya ısı koruma gereksinimleri olan şeffaf modellemede kullanılır.