Ana sayfa > sergi > İçerik

Cam sınıflandırması (2)

Feb 26, 2020

2, Derin işleme camı

Üretim ve yaşamdaki çeşitli ihtiyaçları karşılamak için, insanlar genellikle aşağıdaki gibi sınıflandırılan sıradan düz camlar için derin işleme yaparlar:

1. Sertleştirilmiş cam. Yeniden işlendikten sonra sıradan düz camdan yapılmış bir tür öngerilmeli camdır. Sıradan düz cam ile karşılaştırıldığında, sertleştirilmiş camın iki özelliği vardır:

(1) Birincisinin kuvveti, ikincisinin mukavemetinin birkaç katıdır, gerilme mukavemeti, mukavemetinin üç katından fazladır ve darbe direnci, ikincisininkinden beş kat daha fazladır.

(2) Sertleştirilmiş camın kırılması kolay değildir. Kırılmış olsa bile, keskin açılı olmayan parçacıklar şeklinde kırılacak ve bu da insan vücuduna verilen zararı büyük ölçüde azaltacaktır.

glassware

2. Buzlu cam. Ayrıca zımpara ile ortak düz camdan yapılır. Genellikle, kalınlık 9 cm'den azdır ve en çok 5 veya 6 cm'dir.

3. Kumlanmış cam. Performans temelde buzlu camın performansına benzer. Görme açısından benzer olduklarından, birçok sahip ve hatta dekorasyon uzmanları onları karıştırır.

4. Kabartmalı cam. Kalenderleme ile yapılan düz bir camdır. En büyük özelliği şeffaf ve opaktır ve çoğunlukla tuvalet ve diğer dekorasyon alanlarında kullanılır.

5. Kablolu cam. Kalenderleme yöntemiyle cam plakaya gömülü metal tel veya metal ağdan yapılmış darbe direncine sahip bir tür düz camdır. Etkilendiğinde, yalnızca insanlara düşmeden ve zarar vermeden radyal çatlaklar oluşturacaktır. Bu nedenle, çoğunlukla yüksek titreşimli binalarda ve fabrikalarda kullanılır.