Ana sayfa > sergi > İçerik

Avustralya Kırmızı Şarabı ve Şili Kırmızı Şarabı

Aug 22, 2019


Avustralya

Avustralya'da üzüm yetiştiren ilk yer Sidney idi, ancak Sydney Farm Cove'daki sıcak ve nemli iklim üzüm yetiştiriciliği için uygun değildi. Avustralya'nın ilk ticari bağ ve şarap fabrikası, 19. yüzyılın başlarında, Sydney'in 50 kilometre güneybatısında, Camden Park'ta John MacArthur tarafından kurulmuştur.


Çok sayıda Avrupalı göçmen Avustralya’ya eski Avrupa üzüm yetiştirme tekniklerini getirmiştir. Bunlardan biri, Avrupalı bir altın madeni olan David, ilk malikanesini Orta Victoria'da inşa etti ve Kraliyet Avustralya Kırmızısını yarattı çünkü ev şarabını ve Avustralya'nın eşsiz iklimini kaçırdı. Torunları aile şirketi kullanıyor, bütün üzümler manuel hasattan elde ediliyor, düşük verime ve yüksek kaliteye bağlı kalıyor. Yıllarca süren çaba ve teşebbüslerden sonra. Bugün, markası tanınmış Avustralya şarap markalarından biri haline geldi. Elbette, yükselen Avustralya şarap endüstrisinin sadece bir mikro kozmosudur.


Cocktail Tool Set Avustralya şarabı ve Fransız şarabının karşılaştırılması

Avustralya şarapları artık tüm dünyada popüler. Yeni Dünya şaraplarının temsilcisi olarak, Avustralya şarapları ile eski Fransız şarapları arasındaki farklar, aşağıdaki yönlere yansıtılmıştır.


Kalite - Uzman Grubu, kalite standartlarının her zaman korunmasını sağlamak için her bir şarap ihracat ürününün numunelerini inceler.


Bütünlük - Avustralya, etiketlerin fiziksel yıl, çeşitlilik ve üretim alanında olmasını sağlamak için benzersiz bir Etiket Bütünlüğü Programı başlattı.


Yenilikçi - Her zaman şarap araştırmalarında, üzüm yetiştiriciliğinde ve pazarlamanın öncüsü olan şarap teknik belgelerinin üretimi dünyanın% 25'ini oluşturur.


Şili

Şili'nin iklimi, üzümün fotosentezine çok yardımcı oluyor ve gece sıcaklıklarının düşük olması, üzümlerin olgunlaşması için en iyi şart olan üzümlerin yeteri kadar dinlenmesini sağlıyor. Renk ve aroma mükemmel. Şili şarapları nadiren yazdaki ve doğal ortamdaki kuruluktan dolayı üzüm hastalıklarından etkilenir, bu yüzden nadiren üzüm virüsü tarafından istila edilir. Böyle iyi bir ekim ortamı dünyada nadirdir.


Her ne kadar Şili, şarap dünyasının yeni dünyasına ait olsa da, yeni şarap dünyasında nispeten uzun bir şarap yapımı tarihi olarak sayılabilir. Şili ilk olarak 16. yüzyılda üzüm ekmiş, İspanyollar ilk önce Şili'ye göç etmiş ve üzümler derhal inmiştir. O zamanlar İspanya'dan sadece birkaç çeşit ekildi ve 18. yüzyılın ortalarına kadar Cabernet Sauvignon ve Merlot gibi bazı Fransız çeşitlerinin bizim tarafımızdan bilinmesi değildi. Şili’nin şarap endüstrisi 1989’da diktatör General Pinochet’in çöküşünden bu yana gelişti ve çok fazla dış yatırım yapıldı, bağ yetiştirme teknolojisini geliştirdi ve bira fabrikalarına modern ekipmanlar getirdi.


Bugünün Şili şarabı, mükemmel kalitesi ve uygun maliyetli olmasıyla yeni bir şarap dünyasına girmiştir.